Tokajský festival

25.05.2016 09:07

Pozývame Vás na XIV. Tokajský festival, ktorý sa uskutoční dňa 25. júna 2016 v obci Borša so začiatkom o 14.00 hodine. Návštevníkov čaká bohatý kultúrny program, jarmok domácich produktov, ochutnávka vín, gastronomické špeciality a iné zaujímavosti pre všetky vekové kategórie.

Leto, horúčava, osviežujúci zážitok z kultúry, vynikajúce tokajské vína, domáce špeciality a neskrotná zábava – to je Tokajský festival v Borši. Rákócziho kaštieľ je miestom, kam sa treba vrátiť.

Dňa 25. júna 2016 historický zámok ožije hudbou, remeselníkmi, účinkujúcimi v dobových kostýmoch a hrami. Návštevníkov pobavia tvorivé dielne a bojové scénky z obdobia kurucov v podaní Hornoliptovského kuruckého regimentu. Spestrením bude vystúpenie bubeníkov japonského taiko a folklórnych súborov.

XIV. Tokajský festival je najväčším medzinárodným podujatím Južného Zemplína. Nesie sa v duchu tradície a folklóru. Je zároveň sviatkom kultúry, svetoznámeho tokajského vína a miestnych gastronomických špecialít.

Tradičný medzinárodný festival prebehne pod záštitou JUDr. Zdenka Trebuľu, predsedu Košického samosprávneho kraja. Hlavným organizátorom je Kultúrne centrum Medzibodrožia a Použia, kultúrne zariadenie KSK a obec Borša.    

Cieľom festivalu je poskytnutie kvalitného a pestrého programu v znamení propagácie kultúrnych hodnôt regiónu a napomáhanie dialógu národov. Podujatie ponúka priestor domácim vystupujúcim, ako aj účinkujúcim zo susedných krajín.

Vykročme do leta s ozajstnou zábavou, na ktorú srdečne pozývam každého záujemcu.

Stretnime sa 25. júna 2016 na XIV. Tokajskom festivale v Borši.

Neváhajte a príďte, čaká Vás plno zážitkov!    

Vstupné:  dospelí  2,00 €

                                                                                      

Oboznámte sa s programom kliknutím na tento odkaz.

                                                                                    PaedDr. Gabriela Zvolenská

                                                                                                     riaditeľka